Poduszka przydatna nawet na pikniku

Poduszka przydatna nawet na pikniku

Piękna wiosenna pogoda, rodzice w domu a dziecko pełne energii biega po mieszkaniu. Szkoda tracić czas i energie przed telewizorem skoro można wybrać się na wycieczkę. Świeże powietrze, chwila relaksu i przekąska na rozłożonym na trawie kocu nikomu jeszcze nie zaszkodziły. Dorośli zapomną o troskach natomiast energiczny maluch wyszaleje się na łonie natury. Pozostaje tylko zapakować się do auta i … pomyśleć co zabrać ze sobą.

Co zabrać oprócz poduszki na wycieczkę z dzieckiem ?

poduszka dla dzieckaWydaje się, że kilkugodzinny wyjazd za miasto na piknik nie potrzebuje planu i organizacji. Nic bardziej mylnego tym bardziej gdy jedziemy z dzieckiem. Przede wszystkim należy zadbać aby nasza pociecha się nie nudziła czyli zabawki, blok rysunkowy, kredki, farbki. Rzeczy na zmianę ! Podstawa przy zabawach na świeżym powietrzu. Zapasowe spodnie, bluzka i koszulka na wypadek gdyby nieplanowane kontakty z trawą były częste. Koniecznie trzeba zabrać piłkę lub akcesoria do badmintona. Warto też pomyśleć o odpoczynku, chwilowym lub dłuższym. Przy tej drugiej opcji niezbędna będzie poduszka dla dziecka. Można także spakować do bagażnika plastikowy fotelik lub pufę. Jeśli chodzi o stronę gastronomiczną najlepiej postawić na kanapki i szybkie przekąski. Nie warto tracić czasu na przyrządzanie wymyślnych potraw skoro i tak prawdopodobnie nie dotrą na miejsce ciepłe. Warto zabrać więcej napojów, wody i soków gdyż przy wyższych temperaturach istnieje ryzyko odwodnienia.

Wypad poza miasto na piknik nie jest żadną operacją potrzebującą planu działania i rozpisanego co do minuty terminarza jednak warto do takiej wyprawy dobrze się przygotować. Zwłaszcza gdy zabieramy ze sobą dziecko. Podstawa to ciuchy zamienne oraz arsenał zabawek. Oczywiście o jedzeniu i piciu nie trzeba przypominać. Tak więc pozostaje tylko dobrze się bawić.

Komentarze są wyłączone