Praktyczne ubranie dla niemowalaka

Praktyczne ubranie dla niemowalaka

Okres wyczekiwania na przyjście nowego członka rodziny kojarzy się chyba każdemu przede wszystkim z zakupem szeroko rozumianej wyprawki dla maluszka. Przyszli rodzice mnóstwo czasu spędzają w sklepach z artykułami dla dzieci, nie mogąc się zdecydować co ostatecznie wybrać, mając przy tym mnóstwo radości.

Wygodne body niemowlęce na ramiączkach

Body na ramiączkachTypowa wyprawka dla niemowlaka składa się przede wszystkim z łóżeczka, kołderki, akcesoriów służących do pielęgnacji naszej pociechy, kocyków, ręczników kąpielowych i przede wszystkim różnego rodzaju ubrań. Co ważne – z ilością ubrań nie należy przesadzać, bo nasze maleństwo bardzo szybko może wyrosnąć z nich i w praktyce okaże się, że zdecydowaną większość ubrań, które kupiliśmy w ogóle nie wykorzystaliśmy, bo dziecko z nich wyrosło. W tym przypadku należy kierować się też zasadą, że nie kupujemy na wyrost. Wracając jednak do samych ubrań dla niemowlaka podkreślić należy, że doskonale sprawdzają się body na ramiączkach niezależnie od płci dziecka oraz pory roku, w której nasza pociecha ma przyjść na świat. Latem jest to oczywiście idealny element garderoby – który może być jedynym ubraniem w gorące dni, natomiast jesienią czy zimą świetnie sprawdza się jako dodatek pod bluzeczkę. Body są ogólnie idealnym rozwiązaniem dla małych dzieci, gdyż zapewniają stale zakryte plecy dziecka, w na dodatek są praktyczne przy zmianie pieluszki. Wystarczy tylko odpiąć napy i możemy w łatwy sposób pielęgnować pupę niemowlęcia.

Kompletując ubrania dla noworodka dobrze jest zaopatrzyć się przede wszystkim w body, zarówno te z długim rękawem jak i w body na ramiączkach. Są one niezwykle wygodne dla samego dziecka jak również dla rodziców wykonujących kilka razy w ciągu dnia czynności higieniczne. 

Komentarze są wyłączone