Przyjaciółka i przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przyjaciółka i przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przy domu mojej przyjaciółki jest szambo plastikowe. Jednak ostatnimi czasy dostała dosyć spory mandat bo zapomniała go wyczyścić.

Obowiązkowa przydomowa oczyszczalnia ścieków?

przydomowa oczyszczalnia ściekówPanowie, którzy te mandaty wlepiają, dają je na podstawie tego, że wychodzi się z założenia, że jeżeli ktoś nie opróżnia swojego szamba raz w miesiącu drogą specjalistów, robi to na własną rękę nielegalnie , tym samym zagrażając środowisku. Że takie szambo wylewa gdzieś w lesie albo na łące. Robi tak już coraz mniej osób właśnie z tego powodu, że kary są coraz wyższe, jednak i tak znajdują się tacy, którzy próbują. I właśnie o to oskarżyli strażnicy miejscy moją przyjaciółkę, twierdząc, że ona na pewno wylewa to gdzieś w lesie. Jednak moja przyjaciółka postanowiła, że nie przyjmie tego mandatu gdyż nie było jej w kraju przez cały miesiąc. Nie korzystała z kanalizacji w ogóle i nie godziła się na to, że ktoś jej coś takiego zarzucił nie mając na to dowodów. W odpowiedzi dostała jednak raczej niesatysfakcjonujące ją orzeczenie. Odwoływała się do niego kilka razy, jednak nadal musiała zapłacić ten nieszczęsny mandat. W końcu sprawa potoczyła się tak, że skończyła się w sądzie. Co najgorsze, moja przyjaciółka dostała od sądu polecenie. Jej obowiązkiem była wydajna przydomowa oczyszczalnia ścieków, którą musiała założyć przy domu.

To był bardzo duży koszt i była oburzona, ale otrzymała taki nakaz, a nie wykonanie tego mogło jej grozić nawet pójściem do więzienia. Postanowiła się więcej nie sprzeczać i załatwiła sobie ludzi, którzy się tym zajęli. Jednak wyszła na tym korzystnie.

Komentarze są wyłączone