Psychologia pomaga radzić sobie z problemami

Psychologia pomaga radzić sobie z problemami

 

U coraz większej liczby osób obserwuje się różnorakie zaburzenia natury psychologicznej. Wynika to z naszego stresującego trybu życia i nieodpowiedniego trybu. Brak zrównoważenia pomiędzy pracą a życiem rodzinnym, napięte relacje, nieumiejętność odreagowywania stresu – to wszystko sprawia, że nasza psychika czuje się nie najlepiej.

Problemy natury psychologicznej mogą dotknąć każdego

psychologZazwyczaj, kiedy czujemy, że coś się zmienia i coś jest z nami nie tak, wstydzimy się do tego przyznać i dusimy to w sobie. Jest to błąd, zwłaszcza, że przyczynia się to do pogorszenia naszego stanu. Ilekroć tłumimy w sobie emocje i nie dzielimy się z innymi naszymi odczuciami, one znajdują ujście w inny – prawdopodobnie mało przyjemny sposób. Zaczynamy więc mieć problemy ze snem, odczuwać lęki lub zachowywać się nerwowo i agresywnie. Dla osób, u których zaczynają się tego typu przypadłości, ogromnym wsparciem może okazać się psycholog. W odróżnieniu od psychiatry, który zajmuje się chorobami psychicznymi dużego kalibru, psycholog pomaga nam poradzić sobie w sytuacji, kiedy nie mamy halucynacji i omamów, ale czujemy się z jakiegoś powodu źle, lub chcemy coś zmienić w sobie i swoim życiu. Przedłużający się stan przygnębienia, apatia, nerwowość i wiele innych problemów, które nas dotykają, możemy rozwiązać właśnie z pomocą psychologa. Dla osób samotnych, bez rodziny i bliskich, jest to nieraz jedyna droga do tego, by z kimś szczerze porozmawiać.

Człowiek potrzebuje jakiejś drogi, która pozwoli mu uwolnić swoje emocje i podzielić się swoimi przemyśleniami. Duszenie wszystkiego w sobie ma na nas bardzo negatywny wpływ. Nieraz może się to skończyć tragicznie. Nie pozwólmy zatem, aby nasze smutki i lęki zatriumfowały nad nami i dajmy sobie szansę na wygraną w tej walce.

 

Komentarze są wyłączone