Rekuperator sposobem na oszczędzanie kosztów ogrzewania

Rekuperator sposobem na oszczędzanie kosztów ogrzewania

Rekuperatory to urządzenia stosowane w systemach wentylacyjnych, które umożliwia odzyskanie ciepła z powietrza wywiewanego z budynku. Dzięki temu w okresie zimowym możemy zaoszczędzić nawet 60% kosztów związanych z ogrzewaniem naszego domu.

Rekuperator – sposób na oszczędzanie kosztów ogrzewania

rekuperatory poznańRekuperacja niezależnie od pory dnia czy pory roku zapewnia wymianę powietrza na świeże i filtrowane, nie tylko z kurzu, ale także z zanieczyszczeń smogowych. Dzięki wentylacji mechanicznej mamy gwarancję stałej wymiany zużytego i zanieczyszczonego powietrza, przez całą dobę we wszystkich pomieszczeniach. Rekuperacja to idealne rozwiązanie dla nowoczesnego i energooszczędnego domu. System ten pozwala na wykorzystanie darmowej energii zgromadzonej w ziemi. Można wtedy dodatkowo podłączyć do rekuperatora gruntowny wymiennik ciepła, który latem ochłodzi powietrze zanim trafi ono do rekuperatora a zimą je ogrzeje. Jaki więc rekuperator wybrać? Obecnie na rynku znajduje się wiele takich urządzeń a producenci kuszą nas nadzwyczajnymi parametrami ich pracy, które jak się później okazuje były zbyt wygórowane. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy, która ma duże doświadczenie i zna wady oraz zalety poszczególnych modeli. Rekuperatory poznań to „serce” każdego układu instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła. Zanim jednak zakupimy rekuperator powinniśmy zapoznać się z warunkami jego gwarancji, aby upewnić się czy jest on dobrze chroniony a serwis znajduje się na terenie naszego kraju.

Jak widać dzięki mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła możemy nie tylko zaoszczędzić na ogrzewaniu naszego domu, ale również poprawić jakość powietrza. Jest to dobra inwestycja, pomimo że koszt takiego rekuperatora to kilka tysięcy złotych. Jednak wydatek związany z zakupem bardzo szybko się zwróci, szczególnie w domach ogrzewanych gazem, olejem opałowym lub energią elektryczną. 

Komentarze są wyłączone