Respiratory w służbie medycyny

Respiratory w służbie medycyny

W nagłych przypadkach medycznych trzeba często ratować pacjenta, bez utraty nawet chwili. Medycy, którzy pracują w ambulansach doskonale wiedzą o co chodzi. Najczęściej w takich przypadkach należy jak najszybciej podać pacjentowi tlen, co jest ważne zwłaszcza w obecnych czasach pandemii.

Respiratory transportowe muszą bardzo dokładnie dozować powietrze

dokładny respirator transportowyNiedotlenienie organizmu to pierwszy krok do śmierci pacjenta. Organizm człowieka bardzo potrzebuje tlenu, a co za tym idzie, w przypadku bezwładności organów, które są za ten proces odpowiedzialne, to tlen musi zostać podany w inny sposób. W każdej karetce znajduje się dokładny respirator transportowy, którego zadaniem jest dotlenienie pacjenta poprzez sztuczne podawanie mu tlenu z butli. Ważną rzeczą w takim przyrządzie jest możliwość właściwego uregulowania zawartości tlenu w powietrzu, gdyż taki respirator miesza powietrze z tlenem zawartym w butli. W zależności od stanu pacjenta ilość tlenu jaką trzeba mu dostarczyć w krótkim czasie bywa różna. Stąd też niezbędna regulacja, która dokładnie jest w stanie taką wartość dozować. Na szczęście wymagania służby zdrowia odnośnie koniecznego sprzętu są dość konkretne. Z tego też powodu nie ma problemu z dobrej jakości sprzętem, który znajduje się w karetkach. Gdy tylko pacjent będzie potrzebował odpowiedniej ilości tlenu, to dostępne urządzenie jest w stanie w sposób profesjonalny je dozować.

Respiratory, które przewozi się w karetkach są także odpowiednio zabezpieczone do transportu. Zauważmy, że podczas jazdy karetką występują wszelkiego rodzaju wyboje i zakręty, które sprawiają, że dany sprzęt ulega wstrząsom. Odpowiednio zabezpieczone przed wstrząsami urządzenie ma tutaj kluczowe znaczenie, gdyż tylko wtedy mamy pewność, że zadziała prawidłowo w każdych warunkach.

Więcej na: https://viridian.com.pl/

Komentarze są wyłączone