Rosnące ceny mechaniki samochodowej

Rosnące ceny mechaniki samochodowej

Z każdym rokiem można zauważyć postęp pewnej nieprzyjemnej kwestii. Jeśli porównać ceny usług mechaników teraz, a rok temu, a dodatkowo jeszcze rok i dwa lata wstecz, to za każdym razem cena teraz, będzie wyższa niż kiedyś.

Nauka mechaniki samochodowej

mechanika pojazdowaJeśli teraz liczymy na to, że profesjonalna mechanika samochodowa będzie kosztowała tyle co kiedyś, to możemy mocno się przeliczyć. Wyjazd bardzo wielu młodych ludzi za granicę, podwyższenie zasiłków i rosnące wymagania pracodawców sprawiają, że niemal każda stacja kontroli pojazdów boryka się obecnie z brakami kadrowymi. Nie jest to chwilowy problem – osoby, które wiedzą, na czym polega obecna rzetelnie wykonywana mechanika pojazdowa w Bydgoszczy to mały procent ludzi, którzy teoretycznie mają wykształcenie w tym kierunku i powinni coś o tym wiedzieć. By orientować się w tym, jak naprawia się dzisiejsze samochody, a nawet jak wygląda teraz diagnostyka samochodowa, trzeba praktycznie cały czas się tym interesować, by nie wypaść z obiegu. Każdy rocznik w technikach i zawodówkach samochodowych uczy się czegoś innego. Mój siostrzeniec uczy się w jednym z bydgoskich techników, i gdy zobaczyłem jego podręcznik od przedmiotu zawodowego, nie mogłem uwierzyć, że uczą się oni tak skomplikowanych rzeczy. Samochody niestety z każdym rokiem stają się bardziej i bardziej skomplikowane, a co za tym idzie – mechanika samochodowa staje się coraz trudniejsza. Siostrzeniec opowiadał mi o tym co robił na praktykach – rzeczy, o których nie słyszałem nigdy wcześniej dla nich są podstawą. Zwykła diagnostyka samochodowa, na najzwyklejszej na świecie bydgoskiej stacji kontroli pojazdów urasta do rangi wiedzy tajemnej.

Jeśli ktoś to wszystko ogarnia, i ma żyłkę do mechaniki pojazdowej, to można powiedzieć, że w życiu jest już ustawiony. Jeśli ktoś nie ma żyłki, a idzie do technikum samochodowego, to niestety niewiele mu to pomoże w życiu.

Komentarze są wyłączone