Sesja nagraniowa dostępna dla każdego

Sesja nagraniowa dostępna dla każdego

Jesteś początkującym muzykiem, wokalistą lub zakładasz swój zespół? Dla każdego artysty najważniejszy jest moment kiedy swoją muzykę może uwiecznić na nagraniu i po raz pierwszy pokazać światu swoją twórczość. Dzisiaj studia nagraniowe pozwalają niedoświadczonym artystom skorzystać ze swojego sprzętu. Dzięki temu za odpowiednią opłatę można profesjonalnie nagrać swój materiał.

Jak wygląda sesja nagraniowa?

sesje nagranioweAby nagranie wyszło jak najlepiej warto przed wejściem do studia porządnie się przygotować do pracy. Muzycy powinni dokładnie znać swoje partie, wokalista tekst, a realizator dźwięku, który będzie koordynował pracę powinien być zaangażowany i rzetelny w tym co robi. Na początku należy jasno określić swoje oczekiwania. Sesje nagraniowe w studiu tym wyróżniają się od amatorskich nagrań, że są dopracowane do perfekcji i na nagraniu nie znajdzie się nic czego artysta nie chciałby usłyszeć. Przed oficjalnym nagranie należy przeprowadzić chociaż kilka prób i solidnie przećwiczyć kawałek. Istnieją dwie możliwości nagrywania. Pierwsza możliwość to nagrywanie każdego instrumentu osobno. Dzięki temu każde nagranie może być edytowane niezależnie i poprawione. W taki sposób o wiele łatwiej wyłapuje się nawet minimalne błędy, chociaż jest to oczywiście bardziej czasochłonne niż nagranie całego utworu jednocześnie. To jest właśnie druga z możliwości. Nagranie całego kawałka w jednym czasie wypada bardziej naturalnie. To znaczy, że zespół gra tak jak na próbach czy na koncertach.

Potem pałeczkę przejmują specjaliści od miksowania i to ich zadaniem jest stworzyć z nagranego materiału muzyczne arcydzieło. Prace nad idealną wersją utworu mogą trwać od kilku dni do nawet kilku tygodni. Jednak wszystkie wasze uwagi zostaną wzięte pod uwagę i naniesione na ostateczną wersję. 

Komentarze są wyłączone