Sposób na reklamę: gdzie umieścić swoje logo?

Sposób na reklamę: gdzie umieścić swoje logo?

Rozpoznawalność marki ma ogromne znaczenie w wyborze produktu, szczególnie między produktami, których jakość lub skuteczność trudno ocenić na pierwszy rzut oka. Dlatego ważne jest, aby firma w jakiś sposób dotarła do jak największego grona odbiorców.

Różne metody reklamy

reklama wewnętrzna łódźW jaki sposób można się reklamować? Istnieją dziesiątki sposobów na reklamę. Spoty reklamowe, plakaty, ulotki, banery… Coraz częściej jednak uodparniamy się na reklamy i nie zwracamy na nie uwagi. W gruncie rzeczy czasem może wystarczyć, jeśli potencjalni klienci zobaczą tylko logo firmy i je zapamiętają. W trakcie zakupów, postawieni przed koniecznością wyboru między zbliżonymi do siebie produktami różnych marek, postawią raczej na tę, której nazwę kojarzą. Aby osiągnąć taki efekt rozpoznawalności nie trzeba poświęcać wielu godzin na kampanie reklamowe, które przyciągną uwagę, a jedynie zaplanować coś, na co ludzie na moment, mimochodem, rzucą okiem. Mogą to więc być gadżety reklamowe z logo firmy lub jej sloganem, takie jak na przykład długopisy, smycze i kubki. Inna metoda to reklama zewnętrza: na przykład firma budowlana, która zajmuje się remontem fasady budynku, może na rusztowaniu powiesić reklamę wielkoformatową drukowaną na materiale. Wystarczy, jeśli będzie to po prostu dużych rozmiarów logo. Inny sposób to umieszczanie widocznej nazwy firmy na produktach w przestrzeni publicznej. Czy zwróciliście kiedyś uwagę, co można znaleźć na studzienkach kanalizacyjnych lub koszach na śmieci? Zwykła tabliczka wskazująca kierunek do punktu usługowego lub sklepu także podpada po tę kategorię, ponieważ mijając ją codziennie mimowolnie zapamiętamy nazwę firmy lub branżę.

Oczywiście nie można ograniczać swojej reklamy wyłącznie do takiej metody. Wielu klientów można zdobyć przedstawiając im ofertę swojej firmy, a do tego niezastąpione są spoty reklamowe, ulotki czy foldery reklamowe.

Najnowsze http://www.fhkarmi.pl informacje

Komentarze są wyłączone