Sposoby na ogrzanie hali

Sposoby na ogrzanie hali

 

Hala to bardzo duży budynek, zazwyczaj o przeznaczeniu przemysłowym lub sportowym. Większość tego typu budynków posiada bardzo słabe ocieplenie, z racji tego, że ocieplenie tak dużej powierzchni jest bardzo kosztowne. W zimie temperatura wewnątrz jest maksymalnie kilka stopni wyższa niż ta panująca na zewnątrz budynku.

Jak ogrzać halę?

ogrzewanie halTo pytanie zadaje sobie chyba każdy przedsiębiorca posiadający w swojej firmie bardzo duże pomieszczenia produkcyjne lub magazynowe. Nie ma żadnego problemu jeśli posiadamy nieograniczone środki pieniężne, w takim przypadku możemy zrobić sobie takie ogrzewanie jakie znamy z domów jednorodzinnych. Trochę trudniej jest, gdy nasz budżet jest ograniczony. Musimy zrobić ogrzewanie dobrze, by zapewnić pracownikom odpowiednie warunki pracy, a zarazem tak, aby nie płacić bardzo dużych kwot. Ogrzewanie hal zazwyczaj sprowadza się do zainstalowania promienników gazowych w miejscach, gdzie są one najbardziej potrzebne. Dodatkowo instaluje się oświetlenie, które generuje ciepło zamiast tradycyjnych żarówek. Wszystkie maszyny wytwarzają podczas pracy ciepło. To wszystko pozwala nam na uzyskanie temperatury w której można bez większych problemów pracować. Dodatkowo warto zadbać o szczelność całego pomieszczenia. Im szczelniejsze pomieszczenie tym mniejsze straty temperatury. W szczelnych pomieszczeniach możemy stosować ogrzewanie cykliczne, nagrzać całe pomieszczenie do danej temperatury a następnie wyłączyć je na kilka godzin.

Ogrzanie dużej powierzchni to duże koszta, dlatego trzeba robić to w jak najlepszy i najtańszy możliwi sposób. Ogrzewanie jest bardzo ważne, nie tylko ze względu na warunki pracy, ale na przepisy. Jeśli temperatura będzie zbyt niska, to przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy nie będą zezwalać na jakąkolwiek działalność.

 

Komentarze są wyłączone