Stosowanie inseminacji jako szansy na szybsze zapłodnienie

Stosowanie inseminacji jako szansy na szybsze zapłodnienie

 

Niepłodność warunkowana jest najczęściej różnymi czynnikami. Na szczęście jest to schorzenie, które można w jakiś sposób leczyć lub przynajmniej starać się omijać przyczyny niepłodności, by było możliwe zapłodnienie. W przypadku bezpłodności jest to niemożliwe, bo jest to choroba trwała, której nie da się wyleczyć.

Nowoczesne metody leczenia niepłodności kobiet i mężczyzn

inseminacja poznańObecnie w Polsce istnieją już kliniki leczenie niepłodności, do których zgłaszają się pary w różnym wieku. Zazwyczaj zgłaszają się one z tym samym problemem – próbują i nadaj kobieta nie może zajść w ciążę. Wtedy wykonuje się specjalistyczne badania zarówno kobiety jak i mężczyzny. W przypadku kobiety sprawdza się np., czy jej organizm nie produkuje przeciwciał skierowanych przeciwko plemnikom męskim. Jeśli chodzi o mężczyznę, częstą przyczyną są wady nasienia – plemników jest za mało, są słabo ruchliwe, nie ma ich w ogóle, są martwe. W takiej sytuacji lekarze specjaliści pomagają różnymi metodami. Zazwyczaj na początku stosuje się taki zabieg jak inseminacja poznań, który znacznie zwiększa szansę na zajście w ciążę. Jest to zabieg, który polega na wprowadzeniu męskiego nasienia do trzonu macicy. Wiadomo, że to w macicy dochodzi do zapłodnienia. Dlatego jeśli plemniki z różnych przyczyn nie mogły tam wcześniej dotrzeć, teraz nie będą musiały pokonywać całej „trasy”.

Będą od razu na miejscu i kiedy trafią na komórkę jajową kobiety, dojdzie do zapłodnienia. Inseminacja zwiększa szansę na posiadanie potomstwa nawet o kilkadziesiąt procent – zależnie od przyczyny, przez którą lekarze zalecają wykonanie sztucznej inseminacji. Jest to zabieg krótkotrwały, praktycznie bezbolesny. Czasem inseminację trzeba powtórzyć w odstępie kilku dni, by szansa powodzenia była jeszcze większa. Nie jest to zabieg kosztowny, a często przynosi dobre efekty.

 

Komentarze są wyłączone