Stworzenie programu do wystawiania faktur

Stworzenie programu do wystawiania faktur

 

Zostałem zatrudniony w firmie, która dopiero powstała. Miałem zająć się stroną informatyczną, która miała ułatwić pracę we wszystkich działach. Każdym działem zajmować miałem się osobno, ale wszystko musiało być ze sobą powiązane i to nie było proste zadanie, ale wiedziałem, że dam radę.

Wykonanie intuicyjnego programu do wystawiania faktur

programy do wystawiania fakturNajważniejszy dla szefa był program do wystawiania faktur, który miałem stworzyć. Byłem dobrym informatykiem i na programach też się znałem, więc od razu się zabrałem do pracy. Wiedziałem doskonale jakie funkcje powinny mieć dobre programy do wystawiania faktur i na czym się przede wszystkim skupić. Program miał być przede wszystkim łatwy i intuicyjny. Szef nie chciał kupować programu do faktur, bo uważał, że skoro zatrudnił dobrego informatyka, to chce mieć program, który zostanie stworzony na jego indywidualne potrzeby. Dopytałem go też czego oczekuje i jak ma ten program wyglądać. Wiedziałem jakiego rodzaju faktury miały być wprowadzane. W księgowości była zatrudniona starsza kobieta, która poprosiła mnie, żeby program nie był dla niej za trudny. Podpytałem więc i ją o to jak to widzi i na tej podstawie zabrałem się za tworzenie programu do faktur. Właściwie, to szybko mi to poszło, bo stworzenie takiego programu było banalnie proste. Miałem niezbędne narzędzia oraz informacje, więc zadanie wykonałem w ciągu tygodnia. Na prezentację programu do faktur zaprosiłem szefa i księgową. Oboje byli zachwyceni.

Program był idealny i księgowa była mi wdzięczna. Później zabrałem się za program do magazynu, ale to zajęło mi więcej czasu. Wszytko musiałem dokładnie ustalić z kierownikiem działu a połączenie z działem handlowym było niezbędne. Udało się stworzyć wspólny program dla obu działów.

 

Komentarze są wyłączone