Umowy w formie aktów notarialnych

Umowy w formie aktów notarialnych

Jeśli znaleźliśmy się w sytuacji, gdy musimy spisać oś w formie aktu notarialnego, musimy skontaktować się z jakimś notariuszem. Osoba ta to profesjonalista w swojej dziedzinie. Musi znać się na prawie, lecz nie jest prawnikiem. Różnica jest taka, że radca prawny nas reprezentuje w różnych sprawach i podczas rozprawy sądowej, a notariusz nie.

Umowy i akty notarialne

notariusz - BydgoszczOn tylko poświadcza aktem notarialny zgodne oświadczenie woli bu stron. Niezależnie od tego co będzie przedmiotem takiej umowy, możemy być pewni, że wszystko zrobione jest zgodnie z prawem. Notariusz to zawód tak zwanego zaufania publicznego, musimy być pewni, że gwarantuje on nam swobodę wypowiedzi i oświadczania naszej woli. Gdzie go zatem szukać? Najlepiej przez internet. To w obecnych czasach jednak z najbardziej powszechnych form reklamy swych biur i siedzib. W tym mieście jest ich bez liku, więc z łatwością podejmiemy z nimi współpracę. Na termin spotkania musimy czasem trochę poczekać. potrwa to kilka dni i już za chwilę możemy się nim spotkać w naszej sprawie. Usługa notarialna jest płatna, a cena zależy od różnych rzeczy. jedno jest pewne. Gdy na przykład matka daruje synowi kawałek ziemi, obie strony muszą się na to zgodzić i być fizycznie na miejscu. Notariusz – Bydgoszcz to usługi doświadczonej osoby, która pomoże nam w każdej kwestii, jeśli tyko będzie mogła i jest to w jej gestii.

Podpowie co należy w danym momencie zrobić. Czasami zdarza się, że niektóre kancelarie pierwszą wizytę nazywają konsultacją. jest ona wówczas bezpłatna. chodzi tu bowiem o to, że notariusz chce wiedzieć z czym i z jakim tematem będzie mia do czynienia. Dopiero później, gdy ostatecznie podejmie się danego zadania, pobierane są odpowiednie opłaty. Z usługi będziemy na pewno zadowoleni.

Komentarze są wyłączone