Usługi wycinania laserowego

Usługi wycinania laserowego

 

Laser to jedno z bardziej przydatnych narzędzi do obróbki materiałów. Bez niego człowiek nie był w stanie poradzić sobie z większością twardych materiałów. Laser to narzędzie bardzo precyzyjne, mogące wycinać nawet najdrobniejsze szczegóły, a przy tym bezpieczne, szybkie i tanie w eksploatacji.

Bezpieczne wycinanie laserem

cięcie laseroweCały proces odbywa się praktycznie bez udziału człowieka dlatego nie stanowi zagrożenia dla pracowników. Jedyne czego wymaga maszyna to ustawienie odpowiednich parametrów. Później rozpoczyna się proces cięcia lub grawerowania materiału. Krawędzie jakie pozostawia laser są gładkie i nie wymagają dodatkowego wygładzania. Zaraz po cięciu materiał jest gotowy do odebrania. Cięcie laserowe wyróżnia się jakością. Światło laserowe o dużej mocy jest w stanie poradzić sobie niemal z każdy elementem. Przy pomocy lasera można przycinać i grawerować naprawdę duże elementy jak i całkiem małe. Grawer radzi sobie nawet z tak cienkimi przedmiotami jak biżuteria (pierścionki, kolczyki czy łańcuszki). Laser wykorzystywany jest do pracy na miękkich i twardych materiałach jak plastik, drewno czy cienka skóra i materiały skóropodobne oraz papier i karton. Oprócz tego laser nie uszkadza powierzchni szklanych i porcelanowych. Laserem wycina się elementy silikonowe, gumowe i aluminiowe. Większość przedmiotów użytku codziennego, mebli, opakowań oraz ubrań powstaje właśnie w ten sposób. Laser radzi sobie z tym czego nie jest w stanie zrobić ręcznie żaden człowiek ani inna maszyna.

Tak naprawdę jedyne narzędzie jakie może konkurować z siłą lasera to cięcie strumieniem wody o dużej sile. Korzystanie z lasera jest jednak tańsze i o wiele bardziej popularne. Takie usługi są również bardziej dostępne na polskim rynku. Laser może działać w sposób taśmowy.

 

Komentarze są wyłączone