Wybór implantów – jakie i kiedy?

Wybór implantów – jakie i kiedy?

Czasami zdarza się tak, że możemy zniszczyć sobie ząb i nie chcemy zdecydować się na jego wyrwanie, ponieważ jest on w wyjątkowo widocznym miejscu. W takim przypadku, warto zdecydować się na zainstalowanie implantu zębowego.

Wybór implantów zębowych

implanty zębowe z ToruniaOsoby starsze często decydują się na protezę stałą lub ruchomą. Proteza stała opiera się właśnie na implantach, dlatego ze względu na własne preferencje i zalecenia lekarza, decydują się właśnie na to. Proteza ruchoma jest tańsza jeżeli chodzi o alternatywę, ale może niektórym osobom nie odpowiadać. Jeżeli chodzi o osoby młodsze, które mają problem z zębem „na przodzie”, który jest w dobrze widocznym miejscu i nie chcą zgodzić się na wyrwanie i pozostawienie pustego miejsca, dobrym pomysłem jest zastąpienie go implantem oraz koroną. Jeżeli jesteśmy np. z Torunia, warto znaleźć w internecie „implanty zębowe z Torunia” aby znaleźć interesującą nas ofertę oraz dentystę. W ten sposób możemy zaznajomić się z ofertą oraz ceną zabiegu. Jest wiele rodzajów implantów, dlatego też wybór odpowiedniej opcji powinniśmy pozostawić samemu dentyście, ponieważ on będzie wiedział najlepiej, który jest najbardziej odpowiedni. Zabieg, pomimo tego, że wydaje się dosyć nieprzyjemny, jest bardzo prosty i po zastosowaniu znieczulenia powinien przebiec bezboleśnie. Opiera się on o głównie trzy etapy, czyli: wszczepienie implantu, który pełni funkcję sztucznego korzenia wykonanego z tytanu, wkręcenie śruby gojącej oraz zamocowanie sztucznego zęba. Powinien przebiec bezinwazyjnie, dlatego w razie problemów po kilku dniach od wykonanego zabiegu, trzeba powiadomić o tym lekarza. 

W zależności od tego jak bardzo zależy nam na posiadaniu zęba w danym miejscu, możemy zdecydować się na posiadanie implantu. Na pewno, wyrwanie zęba w widocznym miejscu i pozostawienie widocznej luki nie jest dobrym pomysłem, dlatego ze względu na to, że zabieg nie jest nieprzyjemny oraz niebezpieczny, warto w niego zainwestować.

Komentarze są wyłączone