Wybór stołów montażowych

Wybór stołów montażowych

Na rynku istnieje wiele rodzajów stołów montażowych. różnią się one od siebie zarówno kształtem, jak i wielkością. Wszystko zależy od tego, jakie jest zapotrzebowanie. Jeśli stół ma być użyty w linii produkcyjnej, zakupuje się ich większą ilość i montuje na hali w zakładzie. Służą one do montażu różnych elementów w produkcji.

Odpowiedni stół montażowy gwarancją dobrze wykonywanej pracy

stoły montażowePraca – szczególnie ta akordowa – może być bardzo nużąca. Montowanie wciąż tych samych elementów i do tego np. bardzo drobnych, może prowadzić do błędów w produkcji. Pracownik stara się, jednak jeśli produkcja jest wyjątkowo drobna i monotonna, a do tego stół na jakim pracuje nie spełnia określonych wymagań, finał może być niepewny. Szczególnie stoły są bardzo ważne. Organizując linię produkcyjną, należy zakupić takie stoły montażowe, które spełnią wszelkie wymagania dotyczące nie tylko produkcji, ale także samych pracowników. Jeśli stół będzie zbyt niski, pierwszą „ofiarą” takiego stanu rzeczy jest kręgosłup pracownika. Taka sytuacja może sprawić, że pracownik przestanie być wydajny i zacznie popełniać coraz więcej błędów. Tak samo może mieć się sprawa w drugą stronę – czyli zbyt wysoki stół montażowy. Nowoczesny stół montażowy powinien posiadać lekką konstrukcję i jednocześnie być bardzo stabilny. Także możliwość modyfikacji, czy szybkiej regulacji (np. góra – dół) będzie jego zaletą. Nie zaszkodzi również, aby posiadał odpowiedni design. Wszystko zależy od rodzaju produkcji.

Wszelkiego typu stoły przeznaczone do montażu różnych elementów, są zazwyczaj dobierane do rodzaju produkcji. Nie znaczy to, że takie stoły nie mogą być używane do innych prac. Stół montażowy to uniwersalny sprzęt. Można go wykorzystać do różnych celów. I najczęściej tak się dzieje.

Komentarze są wyłączone