Wycena mieszkań i nieruchomości komercyjnych

Wycena mieszkań i nieruchomości komercyjnych

W internecie można znaleźć wiele ogłoszeń na temat sprzedaży mieszkań. Niestety, nie zawsze wycena domów jest zgodna z prawdą. Ludzie często zawyżają ceny mieszkania, by jak najwięcej na nim zarobić.

Wycena nieruchomości komercyjnych i właściwa cena

wycena nieruchomości komercyjnychZ pomocą w takim momencie przychodzi rzeczoznawca majątkowy, osoba, która chętnie doradzi i wyceni wartość mieszkania. Jeśli wycena mieszkań jest za wysoka, można ją negocjować. Nie dajmy się zwariować, niektóre ceny faktycznie są z kosmosu, a lokalizacja miejsca i inne czynniki nie zasługują na taką cenę. Znaleźć dobrą ofertę nie jest łatwo. Każdy chciałby uzyskać jak najwięcej korzyści, ze sprzedaży swojego mieszkania. Zdjęcia niejednokrotnie nie oddają faktycznego stanu mieszkania. Gdy już przyjeżdżamy na miejsce, zdarza się, że jesteśmy nie lada zdziwieni, bo domek który wyglądał tak pięknie na zdjęciach w rzeczywistości jest rozsypującym się kawałkiem spróchniałego drewna. Programy do edytowania zdjęć potrafią pięknie przerobić ruderę na willę. Kiedy ktoś przyjedzie na miejsce, aby zobaczyć mieszkanie, nieraz bardzo daleko, często nie ma już siły i nerwów, aby szukać czegoś innego. Co jeśli prawdziwie profesjonalna wycena nieruchomości komercyjnych również jest zawyżona? Nasz wymieniony wyżej rzeczoznawca majątkowy również chętnie pomoże oszacować wartość danego lokalu.

Nie bójmy się walczyć o swoje prawa i korzystać z ich pomocy. Ludzie często żerują na naiwności innych. Później okazuje się, że dom, który na pierwszy rzut oka wygląda dobrze, jest do generalnego remontu. Są elementy które łatwo można ukryć.

Komentarze są wyłączone