Wymarzony biznes – myjnia bezdotykowa

Wymarzony biznes – myjnia bezdotykowa

Mając na karku około trzydziestu lat, jestem już w życiu po kilku próbach założenia i prowadzenia własnej działalności. Jednym z takich pomysłów, który przyszedł mi do głowy, około dziesięciu lat temu, było otwarcie myjni.

Myjnia bezdotykowa to dobre rozwiązanie

myjnia bezdotykowaMiała to być myjnia bezdotykowa działająca na terenie Krakowa, gdzie ówcześnie mieszkałem. W tamtym rejonie dedykowana myjnia samoobsługowa jeszcze nie działała. Jedynym rozwiązaniem było podjechanie na stację benzynową, gdzie taka opcja było możliwa. Niestety wiązało się to zawsze z oczekiwaniem w długiej kolejce oraz ciasnocie na placu postojowym. Jest tam również dostępna myjnia automatyczna, ale z niej korzystali tylko desperaci, ponieważ wiadomym było, co te elektryczne szczotki robiły z karoserią samochodu, szczególnie nowego. Plan był taki, by zaraz pod miastem, wykupić kawałek terenu, na którym powstanie obiekt. Jak z każdym biznesem i tutaj należało najpierw wykonać biznesplan takiego przedsięwzięcia. Samo wyposażenie myjni nie należało do najdroższych i tutaj zwykły kredyt konsumencki wystarczyłby na spłatę wymaganego sprzętu. Okazało się niestety, że całe przyłącze kanalizacyjne wraz z odprowadzaniem ścieków nie tylko wodnych ale i chemicznych, wiązało się z uzyskiwaniem określonych pozwoleń, które to z kolei wiązały się z niebagatelnymi kosztami.

Tutaj niestety, żaden kredyt lub nawet rozpatrywane przeze mnie dofinansowanie unijne, nie byłoby w stanie pokryć wymaganych kosztów.Wielka szkoda, ze taki zwykły obywatel jak ja, nie jest w stanie rozpocząć biznesu, na który wiem, że popyt byłby ogromny.

Więcej o myjni na stronie laserwash.pl

Komentarze są wyłączone