Wymiana filtra paliwa w ciągnikach marki New Holland

Wymiana filtra paliwa w ciągnikach marki New Holland

Filtr paliwa w ciągniku New Holland jest z reguły zalecana przez producenta co 600 godzin. Najczęściej jednak dokonuje się wymiany filtrów co 400-500 godzin, gdyż jakość paliwa nie zawsze jest odpowiednia, co ma wpływ na pracę filtra i zmniejszenie jego wydajności pracy.  W ciągnikach New Holland, zastosowana jest mechaniczna pompa wtryskowa, są to ciągniki serii T4000, TD, T5000 i T6000 i to o nich będzie opisany dalszy przebieg wymiany filtra paliwa. 

Jak wymienić filtr paliwa w New Holland?

filtr paliwa new hollandNajpierw należy oczyścić podstawę, gdzie filtr new holland jest przykęcony. Dzięki temu zabiegowi unikniemy zanieczyszczenia układu paliwowego po odkręceniu filtra. Po tej czynności, jeśli ciągnik posiada czujnik wody w paliwie, należy odkręcić wiązkę elektryczną czujnika i następnie odkręcić filtr paliwa new holland. Zabieg ten zawsze spowoduje częściowy wyciek paliwa, co jest zjawiskiem normalnym, związanym z pracą filtra. Aby nie zabrudzić powierzchni podczas pracy dobrze jest ustawić szerokie naczynie, do którego spłynie paliwo znajdujące się przy filtrze. Odkręcony filtr paliwa new holland  należy wyrzucić, a czujnik, który wcześniej rozłączaliśmy skontrolować, czy nie znajdują się na nim zabrudzenia mogące wyświetlać niepotrzebnie błędy, gdy czujnik ten nie będzie pracował poprawnie. Kolejny krok to zwilżenie odrobiną czystego oleju, uszczelki, która ma za zadanie zapewnienie szczelności pomiędzy wymienianym filtrem a podstawą. Następnie przykręcamy nowy filtr i zakręcamy czujnik paliwa w wodzie. Stosujemy do tego nową uszczelkę, która powinna być załączona do nowego filtra paliwa.

Filtr wystarczy dokręcić rękoma, nie ma potrzeby używania do tego klucza. Na filtrze powinny znajdować się instrukcje, w jaki sposób się go przykręca. Należy również pamiętać, że filtr paliwa powinien być wymieniany równolegle z wymianą oleju w silniku.

Komentarze są wyłączone