Wyposażenie apteczki w opatrunki

Wyposażenie apteczki w opatrunki

 

W każdym domu powinna być apteczka pierwszej pomocy. Możemy zakupić gotową lub wyposażyć ją samodzielnie. Oczywiście prościej jest po prostu zajść do sklepu kupić i mieć wszystkiego po trochę czyli jakieś opatrunki, bandaże i tym podobne. Jednak gdy chcemy z takiego rozwiązania skorzystać w razie nagłej potrzeby może się okazać, iż jakość wybranych produktów jest niezadowalająca. 

Jakie plastry opatrunkowe wybrać do apteczki?

dobre plastry z opatrunkiemPrzykładowo aby wybrać dobre plastry z opatrunkiem, najlepiej jest zajść do apteki i poprosić kilka różnych i samemu sprawdzić ich działanie. Ważną rzeczą w tym wypadku jest przede wszystkim ich przyczepność do skóry, kolor (mogą być cieliste lub białe) a także rozmiary. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup wybranych przez siebie plastrów w formie jednego dużego paska o długości ok. 1 lub 2 metrów. Takie plastry możemy schować do apteczki nie pocięte i ciąć je w odpowiednie kawałki w zależności od potrzeb związanych z zaistniałą sytuacją lub pociąć je na różne szerokości odpowiednio wcześniej, tak aby w przypadku nieprzyjemnego i nieprzewidzianego zdarzenia mieć już gotowe pocięte różne opatrunki. Dodatkowo warto się wyposażyć w środki odkażające i przede wszystkim tamujące krwawienie. Może to być najzwyklejszy spirytus salicylowy oraz woda utleniona. Ich odpowiednie użycie przyśpieszy krzepnięcie krwi wyciekającej z powstałej otwartej rany i przyśpieszy gojenie.

Odpowiednie dobranie zarówno opatrunków jak i innych środków pierwszej pomocy do naszej domowej apteczki zapewni nam spokój w przyszłości gdy już dojdzie do jakiegoś nieprzewidzianego zdarzenia. Pozwoli nam także na szybkie udzielenie pomocy poszkodowanej osobie nie wprowadzając niepotrzebnego zamieszania. Czasami nawet najprostszy bandaż może uratować życie.

 

Komentarze są wyłączone