Wytrzymałe i zapewniające dyskrecję ogrodzenia z betonu

Wytrzymałe i zapewniające dyskrecję ogrodzenia z betonu

 

Jeszcze nie tak dawno temu ogrodzenie betonowe było symbolem mało estetycznych murów. Teraz jednak wprowadzono nowoczesne i ciekawe rozwiązania, które sprawiają, że ogrodzenia betonowe są o wiele lepsze.

Rodzaje ogrodzeń betonowych – ogrodzenia wylewane z deskowaniem

ogrodzenia betonowe śląskCo najważniejsze, aktualnie ogrodzenia betonowe są znacznie atrakcyjniejsze pod względem ich wyglądu niż kiedyś. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Na pewno dużą zaletą takich ogrodzeń jest ich trwałość. Żaden inny materiał nie jest tak trwały jak właśnie ogrodzenie betonowe. Ponadto trzeba wspomnieć, że ogrodzenie betonowe daje pełną dyskrecję. Jest to ogrodzenie, przez które nie widać absolutnie nic, a to oznacza zachowanie pełnej anonimowości na swoich podwórku. Oprócz tego ogrodzenia betonowe śląsk posiadają też inne zalety. Stanowią np. dobrą izolację akustyczną. Ogrodzeń betonowych nie da się sforsować, bo są bardzo mocne i wytrzymałe. Ogólnie można wyróżnić 2 rodzaje konstrukcji, jeśli chodzi o ogrodzenia betonowe. Pierwszą formą są ogrodzenia betonowe wylewane. Są to ogrodzenia, które buduje się z pomocą deskowania. Są zbudowane z odpowiednich filarów. Pod filarami wylewane są stopy fundamentowe. Z kolei pod przęsłami samego muru znajdują się ławy. Oczywiście w takim murze potrzebne są też dylatacje. Na szczęście nie są montowane często, bo zazwyczaj co 10 albo nawet 15 metrów.

Dylatacja to po prostu pionowa szczelina w ogrodzeniu. Poza tym tam gdzie znajdują się dylatacje w ogrodzeniu umieszczane są później listwy z tworzyw sztucznych. Listwa może też być wykonana ze specjalnej taśmy. Jest to jeden z częściej stosowanych sposobów montażu ogrodzeń z betonu. Aktualnie producenci mają w swoich ofertach wiele atrakcyjnych elementów wykorzystywanych w montażu ogrodzeń betonowych.

 

Komentarze są wyłączone