Wywózka śmieci zielonych w okresie wiosennym

Wywózka śmieci zielonych w okresie wiosennym

 

Już za kilka miesięcy będziemy mieć wiosnę. Śniegi stopnieją, a trwa zacznie robić się zielona. Wraz z wiosna przyjdzie czas na porządki w ogrodach. Ludzie zaczną sprzątać i przygotowywać tereny pod uprawę roślin. W tym tez przypadku niezbędna staje się usługa firm, jaką jest wywózka odpadów zielonych. Co to oznacza?

Wywóz śmieci organicznych w Krakowie

sprawny wywóz śmieci na terenie KrakowaOd około początku kwietnia do końca listopada mamy możliwość skorzystania z darmowych pojemników, w których będziemy gromadzić odpady zielone. Czym są tak naprawdę odpady zielone? Są to wszystkie śmieci organiczne, które gromadzą się na naszej posesji i w ogrodzie. Są one pochodzenia roślinnego i możemy zaliczyć tutaj przede wszystkim liście. Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że po wiosennych roztopach na powierzchni ziemi znajdować się mogą przemoczone i częściowo rozłożone liście, które opadły jesienią. W tym tez przypadku należy niezwłocznie zamówić sprawny wywóz śmieci na terenie Krakowa z zaznaczeniem, że chodzi o odpady zielone. Dostajemy pojemnik, z którego możemy przez długi czas korzystać wrzucając tam nie tylko stare liście, ale i również drobniejsze gałązki lub skoszoną trawę. Należy tez dawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie odpady organiczne można wrzucać do pojemników tego typów. Nie należy wrzucać więc żywności, obierek, pestek, fusów po kawie i herbacie, wszelkich trocin oraz ziemi. Oprócz pojemników dostajemy tez specjalne worki na liście, które są regularnie wywożone. Średnio od siedmiu do czternastu dni.

Jak widać, śmieci organiczne pochodzenia ogrodowego można utylizować w bardzo prosty sposób. Wystarczy jest zamówić specjalistyczną firmę, która przywiezie pojemnik na trawę i liście. Nie ma sensu magazynować odpadów tego typu w kompostownikach, a tym bardziej wrzucać ich do tradycyjnych śmietników.

 

Komentarze są wyłączone