Zakładamy izolacje przeciwwilgociową w domku na działce

Zakładamy izolacje przeciwwilgociową w domku na działce

Nasz domek rekreacyjny został zbudowany na terenie wilgotnym. Generalnie w tym roku nie było żadnych podtopień ale w domku pojawił się grzyb, który jest spowodowany wilgocią. Domek kupiliśmy od właścicieli, którzy nie wspominali, ze mają z nim takie problemy.

Izolacja przeciwwilgociowa musi być prawidłowa

izolacja przeciwwilgociowaNiestety jak go kupowaliśmy to nie wiedzieliśmy co nas będzie czekało. Generalnie raz w sezonie szczególnie na wiosnę musimy zamawiać specjalistów, którzy wykonują u nas osuszanie murów. Jest to droga usługa. Zaczęłam się z mężem zastanawiać żeby zatrudnić specjalistów, którzy zrobią u nas izolację. Izolacja pionowa prawidłowo wykonana uniemożliwi pojawianie się grzyba i pleśni. Izolacja przeciwwodna na pewno nie była wykonana przy budowie domku i teraz mamy spore problemy. Znalazłam już ekipę i umówiłam się z kierownikiem na piątek. Stwierdził, że w domku została wykonana izolacja piwnicy, jednak sama hydroizolacja piwnicy nie wystarczy i trzeba wykonać na początku prawidłowe osuszanie murów a następnie musimy zainwestować w hydroizolacje. Solidna izolacja przeciwwilgociowa musi być prawidłowo wykonana. Specjaliści są bardzo dobrzy w tej dziedzinie. Powiedzieli nam jakie materiały mamy kupić, żeby izolacja przeciwwodna została zamontowana. Potwierdziliśmy z budowlańcami ile nas to będzie kosztować. Na szczęście na materiały dostaniemy spora zniżkę bo budowlańcy współpracują tanią hurtownią. Izolacja pionowa ma być montowana w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że hydroizolacja fundamentów będzie już prawidłowo zamontowana i nie będziemy mieć problemów.

Pleśń i grzyby które pojawiały się w domu nie są zdrowe dla nas i naszych dzieci nie możemy sobie na to pozwolić. Budowlańcy korzystają z najlepszych materiałów i zapewniają nas że już nic nie powinno się w naszym domu dziać.

Komentarze są wyłączone