Zakup odpowiedniego stanika

Zakup odpowiedniego stanika

Kupno odpowiedniej bielizny to nie zawsze łatwe zadanie. Zwłaszcza kobiety o dużym biuście mogą mieć problemy z dobraniem odpowiedniej miseczki. Nie mniej każda z nas, niezależnie od rozmiaru biustu, powinna wybrać się choć raz na wizytę do profesjonalnej brafitterki.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar stanika?

staniki duże rozmiaryWedług ankiet i sondaży wiele z nas nosi stanik w nieodpowiednim dla siebie rozmiarze. Część z nas wybierze zbyt małe miseczki, inne zbyt duże obwody lub nieodpowiednią długość ramiączek. W sklepach sieciowych sprzedawane są głównie podstawowe rozmiary biustonoszy, które nie są odpowiednie dla niektórych z nas. By pomóc sobie w doborze odpowiedniego rozmiaru stanika pomocne są internetowe porady i strony, które według tabeli naszych wymiarów powinny dobrać do naszej sylwetki odpowiedni rozmiar. Pomiar taki obejmuje zazwyczaj obwód klatki piersiowej (mierzonej tak, by miarka krawiecka dotykała obu brodawek) oraz obwód pod biustem. Takich pomiarów możemy bez problemu dokonać w domu, wystarczy nam jedynie miara krawiecka. Staniki duże rozmiary, czy te mniejsze, każde powinny idealnie przylegać do naszego ciała, a jednocześnie miseczka musi stabilnie obejmować całą pierś. Przymierzając stanik pamiętajmy o jego prawidłowym założeniu – musimy zebrać do miseczki całą pierś. W tym celu, musimy zagarnąć dłonią skórę aż zza piersi i ułożyć ją w staniku. Następnie delikatnie podważyć dno miseczki, by pierś ułożyła się także na jej dnie, nie tylko u góry biustonosza.

Jeśli skorzystamy z porady brafitterki, która profesjonalnie dobierze stanik pod naszą budowę, pokaże nam też jak prawidłowo go zakładać, by nie przesuwał się w ciągu dnia. Kiedy szukamy odpowiedniej profesjonalistki pamiętajmy, że zazwyczaj można ją znaleźć w dobrych sklepach zajmujących się sprzedażą damskiej bielizny.

Komentarze są wyłączone