Żaluzje i rolety – różne rodzaje

Żaluzje i rolety – różne rodzaje

 Okna w domu zapewniają nam stały dostęp światła słonecznego. Jest ono o wiele lepsze i zdrowsze dla wzroku, niż światło sztuczne żarówek. Dzięki oknom można także wietrzyć pomieszczenia, co jest szczególnie ważne w okresie upałów. Jednak przez okna pomieszczenia mogą się nagrzewać.

Żaluzje na oknach są potrzebne

perforowane żaluzje ze szczecinaJak również nie zawsze mamy zapewnioną prywatność, szczególnie kiedy mieszkamy na parterze czy nasze okna wychodzą na inny blok. Co wtedy można zrobić? Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście żaluzje, rolety czy plisy. Są one dużo korzystniejszym zakupem niż zasłony czy firanki. Je trzeba często prać, z czasem biel zmienia się w szarość, w dodatku nie zawsze pasują do wystroju wnętrza, a ich wieszanie i prasowanie jest kłopotliwe. Rolety są dużo lepszym wyborem. Montuje się je raz na oknach i gotowe. W dodatku można regulować stopień zaciemnienia wnętrza. Popularnym rozwiązaniem są perforowane żaluzje ze szczecina . Są one tanie, wykonane z aluminium, lekkie. Montuje się je najczęściej między dwiema szybami okiennymi. Jeśli chcemy mieć całkowite wyciemnienie w pomieszczeniu to dobrym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne. Są one grube, masywne, ale dzięki nim uzyskamy całkowitą ciemność. Są one droższe, ale lepsze. Jeśli ktoś stawia na estetykę to powinna go zainteresować oferta na rolety materiałowe. Występują one w każdym kolorze tęczy, można wybrać takie z wzorami, nadrukami, a nawet ze zdjęciami. Montowane są one wewnątrz pomieszczenia. Nadają się świetnie do pokojów dziecięcych, ale i dziennych.

Także plisy są godne uwagi. Ich zaletą jest to, że można je stosować nawet na oknach dachowych czy półokrągłych. Poruszają się one po specjalnej szynie montowanej na ramie okiennej. Są lekkie i dają małe zaciemnienie, ale często to jedyna opcja przy niestandardowych oknach.  

Komentarze są wyłączone