Zawodowy trening kitesurfingu

Zawodowy trening kitesurfingu

Sporty wodne to moja największa pasja. Uwielbiam pływanie, żeglowanie, pływanie łódką i kajakiem, surfowanie po falach. Ale najbardziej porwał mnie kitesurfing. Już na pierwszym treningu wiedziałam, że to jest sport dla mnie. Połączenie deski i latawca sprawia, że można rozwijać duże prędkości i robić różne akrobacje.

Kitesurfing nad polskim morzem

kitesurfing półwysep helskiStarałam się jak najczęściej trenować, żeby w przyszłości móc na tym zarabiać. Więc kiedy nadarzyła się okazja na kitesurfing półwysep helski to nie zwlekałam ani sekundy. Zajęcia miał prowadzić zawodowy kitesurfer, którego kariera była mi znana. Wiedziałam, że to znakomity fachowiec, który na pewno zapewni mi zawodowy trening, który przygotuje mnie do dalszej kariery sportowca. Obóz treningowy odbywał się w pięknej miejscowości, a sam ośrodek znajdował się nad samym morzem. W razie niepogody zawsze można było wrócić i wyjść ponownie za jakiś czas, albo spędzać cały dzień na desce z przerwą na posiłki. Zakwaterowanie i jedzenie także mi odpowiadało. Najważniejsze jednak były zajęcia z wykwalifikowanym, doświadczonym trenerem. Nasza grupa liczyła dziesięć osób. Mogłam poznać nowe osoby, które tak jak ja pasjonują się kitesurfingiem. Trener miał do nas dużo cierpliwości, wszystko tłumaczył, pokazywał, a potem my próbowaliśmy to odtworzyć. Spędziłam na obozie cudowny czas, którego na pewno nie zapomnę. Mam nadzieję, że za rok także będziemy mogli się spotkać i dalej szlifować umiejętności sportowe. W końcu praktyka czyni mistrza.

Mam nadzieję, że zdobyte umiejętności przełożą się w przyszłości na moją zawodową karierę. Dalej będę uprawiać różne sporty wodne, ale kitesurfing zawsze będzie dla mnie najważniejszy. Grunt to dobra motywacja i dobre nastawienie, a wszystko można osiągnąć.

Komentarze są wyłączone