Zewnętrzne drzwi drewniane

Zewnętrzne drzwi drewniane

Wybierając drzwi zewnętrze warto zwrócić uwagę nie tylko na wszystkie czynniki , które składają się na funkcjonalność, bezpieczeństwo ale także na wygląd oraz ich trwałość. Drzwi powinny pasować do stylu naszego budynku, dlatego najchętniej wybierane są te wykonane z naturalnego surowca czyli drewna.

Drewniane drzwi zewnętrzne

Należy drzwi zewnętrzne drewnianepamiętać, aby drzwi zewnętrzne były dopasowane do otworu w muszę, zaprojektowanego przez architekta oraz wykonanych przez murarzy. W budownictwie jednorodzinnym doskonale sprawdzą się drzwi o standardowym wymiarze 90cm., ponieważ mieszczą się w nich wszystkie meble oraz przedmioty, które mamy zamiar wnieść do domu. Przy wyborze lub zamawianiu drzwi warto skorzystać z usług sprzedawców oraz grup montażowych, dzięki temu dokładnie wykonają pomiary i dopasują do nich odpowiednie drzwi. Ostatnio coraz więcej osób wybiera drzwi zewnętrzne drewniane, dlatego że idealnie pasują do każdego stylu. Dodatkowo charakteryzują się doskonałą izolacyjnością. Warto również wiedzieć, że drzwi z drewna sosnowego są cieplejsze os drzwi z drewna dębowego, cieplejsze są również drzwi o grubszej konstrukcji. Im więcej przeszkleń mają drzwi tym łatwiej przepuszczają ciepło. To oczywiście dotyczy drzwi z dodatkowymi, bocznymi naświetleniami. Na izolacyjność mają także wpływ zamontowane w nich zamki. Te wielopunktowe powodują znacznie lepsze przyleganie do ośnieżnicy oraz mniejszą infiltrację powietrza a dzięki temu minimalizują one straty ciepła.

Jak więc widać wybór drzwi zewnętrznych wcale nie jest taki prosty. Oczywiście możemy skorzystać z pomocy projektanta albo architekta, który już podczas wykonywania projektu uwzględni jakie drzwi będą później zamontowane. Może nam również polecić najlepszych producentów, którzy sprzedają drzwi najwyższej jakości.

Komentarze są wyłączone